Lehed

Pühapäev, 22. detsember 2013

Rõõmsaid jõule ja toredat koolivaheaega!


Algklasside II veerandi viimane nädal algas III advendi üritusega, kus Türi koguduse liige Ramo Pener rääkis lastele jõuludest.

Teisipäeval toimus Türi kirikus kooli jõulukontsert.
Pildi autor: Merit Puna
 
Kolmapäeval oli 1.klasside jõulupidu laulude-tantsude-mängude ja otse loomulikult jõuluvana ja kingipakkidega.

Piltide autor: Karen Kiik
Neljapäeval vaatasime filmi, mängisime mänge ning kolmandate klasside näitering esitas meile toreda ja lõbusa jõulunäidendi.


Reedel oli lastel asendusõpetajaks Ülle Luste, kes kirjutas sellest päevast nii:
„II veerandi viimane koolipäev oli 1.klassidel eriline. Lapsed said esimest korda tõelise klassitunnistuse, tõsi küll, hinnete asemel märgid…
Türi Kolledži kohvikus toimus pidulik pizzasöömine ja pärast seda oodati lapsi Eesti Ringhäälingumuuseumisse salvestama nukulavastust „Põhjatuul, Jõuluvana ja abivalmis lapsed“.

Piltide autor: Ülle Luste
Muuseumis oli väga tore. Onu Juhan ja tädi Erika tutvustasid nukke, millega osa etendusest oli juba sisse mängitud. Mitmed nukud olid muuseumi töötajate kätetöö. Eriti vahva oli tuulepoiss Taavi, mille meisterdamine tolmuharjast on jõukohane igale lapsele.Vaatasime etendust ja vahepeal said lapsed võimaluse lavastusse oma osa anda. Näiteks Kert kirjutas kõigi laste nimel Jõuluvanale abipalve, et ta põhjatuult taltsutaks ega laseks tal pahandusi teha.


Igaühel oli ka võimalus oma jõulusalm või laul esitada otse kaamerasse. Onu Juhan filmis laste tegevust ja ta lisab selle juba valmis salvestusele.
Jääme põnevusega ootama uut kooliveerandit, sest film saadetakse igale 1.klassile mälestuseks.
Oleme muuseumiperele selle kohtumise eest väga tänulikud.“

Rohkem pilte meie albumis.

ILUSAT KOOLIVAHEAEGA!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar