Lehed

Pühapäev, 22. mai 2016

Jaapani päev ja „Pärast õnnelikku lõppu“Sireli:
Täna oli meil koolis Jaapani päev. Pidime panema selga Jaapani riided, kellel oli, ja õpetajad korraldasid võistlusi ning vaatasime Jaapani multikat. Pärast valiti välja parimad, kellel olid kõige lahedamad kostüümid. Toiduks oli kana, riis, kaste, juurviljad ja jaapanipärane maitseaine. Jaapani päev oli väga tore ja lõbus.


 Laura:

Täna oli meil koolis Jaapani päev. Esimene tund räägiti meile Jaapanist. Jaapanis on koolivaheaeg 2 nädalat ja neil on koolivorm. Kolmanda tunni ajal tegime jooksu hiiglasuurte mähkmetega, sumo  kostüümidega ja jooksime torbikud jalas. Neljanda tunni ajal tegime Jaapani kirja ja peale seda läksime sööma. Meile pakuti riisi, kana, kastet, valget redist, paprikat ja mingit jaapanipärast krõbinate moodi asja. Viimase tunni ajal, eesti keele tunnis, kirjutasime väikese artikli meie Jaapani päevast. Enne seda võistlesime me 3.a ja 3.b klassi vastu. Täna olid Õpetaja Tea ja Reine Jaapanipäraselt riides.
Trevor:

Meil oli täna koolis Jaapani päev, me sõime Jaapani toitu ja peale kolmandat tundi läksime me sumo võistlustele. Kirjutasime tunnis hieroglüüfe ja me saime kehalisest selle Jaapani päeva pärast varem ära. Kõige rohkem toidust meeldis mulle kanakoib, riis ja jaapanipärane maitseaine, mis käis riisi peale - see maitseaine oli hea ja magus.

Hubert:

Täna oli meil koolis Jaapani päev. Seetõttu oli ka palju ebaharilikku ja mitte igapäevast. Esimese tunni ajal läksime aulasse, kus meile räägiti Jaapani kommetest ja tavadest ning ka muust huvitavast. Samuti nägime ühte Jaapani multifilmi. Pärast kolmandat tundi läksime kohe kui vahetund algas üles saali, et võistelda paralleelklassidega jaapanipärastes mängudes. Sööklas saime nii riisi, kanakoiba kui ka kastet ja palju-palju muud. Eesti keele joonistasime Jaapani hieroglüüfe.
Angely:

Meil oli koolis Jaapani päev. Meil oli väga tore. See oli väga eriline päev! Kui tavaliselt me istume tundides, siis täna me tegime hoopis teisi asju. Me joonistasime hieroglüüfe - see oli üsna raske. Meie klassist olid kõige jaapanlikumad Heti-Ann, Mia ja Chrystian Mairold. Meil oli söögiks riis, mingisugune kaste, kana, paprika, redis ja jaapanipärane maitseaine.

Heti-Ann

Jaapani päev on üks tore ja lõbus. Meie klass pidi neljapäeval, 19. mail panema selga Jaapani riietuse ja mina panin. Meile tuli suurest majast huvijuht ja ta rääkis meile väga palju Jaapanist, näiteks, et sudoku on pärit Jaapanist ja Jaapani koolis on nii, et nad peavad 2000 hieroglüüfi ära õppima. Koolis oli söögiks kana, kaste, riis ja mingid helbed. See päev oli üli-üli tore!
 Reedel käisime koos klassiga vaatamas koguperemuusikali "Pärast õnnelikku lõppu". Oli tore etendus ja lastele väga meeldis. Peale etendust oli lastel võimalik osalistelt ja lavastajalt ka autogrammi saada.

Aprillis võtsime osa muusikalitegijate poolt korraldatud joonistusvõistlusest. Sellel võistlusel auhinnati viit parimat tööd ja nendest kaks auhinda tuli meie klassi lastele. 5. koha sai Kertu ja 2. koha Hanna Katariina.
Palju õnne! 
Kertu "Muinasjutumaa"

Hanna Katariina joonistus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar